Úvod

Rostoucí soběstačné zdravé a mobilní domy

PLNOHODNOTNÉ, NEZÁVISLÉ svobodné BYDLENÍ

PŘEDSTAVTE SI, ŽE MŮŽETE MÍT DŮM, KTERÝ DOKÁŽE
RŮST PODLE VAŠICH POTŘEB, NEPOTŘEBUJE PŘIPOJENÍ NA SÍTĚ, JE POSTAVEN Z PŘÍRODNÍCH MATERIÁLŮ A DOKONCE MŮŽE BÝT MOBILNÍ. Toto řešení zní neuvěřitelně a rozhodně je unikátní.

„Lidé, kteří říkají, že něco není možné udělat, by neměli rušit ty, kteří to dělají.“

 

Možnost Slaměno-hliněného kruhového domu - Jurty na vyzkoušení:

Pokud přemýšlíte nad bydlením v slaměném, hliněném nebo kruhovém domě, nebo jurtě a chtěli by jste vědět jak se v takovém domě člověk cítí, jak takový dům funguje a jak se zde bydlí v létě nebo v zimě (rozhodně pobyt v takovém domě je něco jiného, než jen povídání o tom).

Česká televize si oba domky natáčela, tak je možné je shlédnout v pořadu "Chalupa je hra", odkazy na pořady a více informací, fotky, přehledné kalendáře obsazenosti jsou zde:


Slaměný kruhový dům... Dočasně nabízíme možnost vyzkoušet naší Slaměnou Jurtu - kruhový nízkoenetgetický a stěhovatelný domek, která je u nás v osadě u Hodonína a Myjavy. 

 

 Hledáme stavbyvedoucího a řemeslníky (i na vyučení).

Požadavky: Stavbyvedoucí musí splňovat odbornost, vzdělání a zkušenosti - praxi v konvenčním stavitelství, viz. reference a životopis. Řemeslník musí být zručný, samostatný a pracovitý. Je třeba mít nebo v nejbližší době absolvovat semináře ve Škole přírodního stvitelství: Přírodní stavitelství, Hliněné omítky, Jak na soběstačný dům nebo vše najednou na Letní škole, viz. http://ekovesnice.cz/kalendar-akci.Podmínky odměn jsou individuelní a na dohodě dle šikovnosti, samostatnosti, vlastního nářadí a pracovitosti.

Řemeslníky můžeme podpořit se vyučit ve Škole přírodního stavitelství se kterou aktivně spolupracujeme.  

Posílejte životopis, motivační dopis, kdy můžete nastoupit a fotku na email  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  

 

 

 

 

 

 

 

Nabízíme kontakty na realizační firmy v CR a SR:

 • Stavby na klíč nebo hrubé stavby - (kruhové domy, slaměné domy, soběstačné domy, jurty, stěhovatelné domy)...

 • Navrhování netradičních, kruhových a soběstačných domů. Jednoduché technologie, založené na fyzice. Využívání proudění kolem zdiva, stoupání a klesání dle teploty vzduchu využívané k větrání i vytápění. Samospád na solární ohřevy TUV. Římské vytápění, výroba a skladování energie, efektivní hospodaření s vodou a odpady s absencí nebo minimem techniky a eletroniky... Používání větrných nebo solárních čerpadel. Thermočlánky, malé bioplynové stanice apod.. Efektivní využití nárazníkových pásem, skleníky, chladníky, sklepy, prosklené plochy, Trombeho stěny. Návrhy od 10.000,- Kč na jeden projekt domu. Projektová kompletní dokumentace od 35.000,- Kč. Realizace dle dohody...
 •  
 • Odborné poradenství a konzultace - všechny obecné informace poskytujeme na tomto informačním webu zdarma.

  Jednoduché a stručné otázky rádi zotpovíme po telefonu nebo emailu.

  Bohužel v současné době (z důvodu velkého zájmu zvídavých lidí, kteří se jentak zajímají o něco jiné) už nemáme kapacitu na poskytování bezplatných konzultací a prohlídek.

  Děkujeme za pochopení.

  Pokud potřebujete řešit Váš konkrétní dotaz, stavbu, prohlídku, návštěvu, pokec, jakékoli 1. setkání -  počítejte s cenou za konzultaci 500 Kč (20 EUR)/ hod. (nejlevnější je si naplánovat schůzku u vás až pojedu poblíž na nějaký seminář, dle kalendáře akcí) nebo doprava k Vám 5-10 Kč/km (záleží kam a kdy). Osobní schůzku je možné domluvit i u nás v osadě u Myjavy.

 

 

 

 

A pokud prahnete po informacích, tak vám nabízí občanské sdružení Ekovesnice o.s. :

Víkendové semináře teoretické i praktické na "Přírodní stavitelství, kruhové domy, legislativu, stavební úřad, Cestu soběstačnosti nebo praktickou stavbu jurty nebo slaměnohliněného domu".
Chcete si stavět dům sami, nebo ještě nevíte pro co se rozhodnout, jaký pozemek si vybrat,

 • Škola, kurzy a workshopy... praktické i teoretické - Roční škola přírodního stavitelství a soběstačnosti - nejlepší a zároveň nejlevnější způsob jak se dostat k velkému množství ucelených informací.

  Asistovaná stavba svépomocí - poradenství, konzultace dle dohody...                      

A toto vše najdete zase na stránkách www.ekovesnice.cz