Kontakty

Zatím tyto stránky dočasně provozuje Škola přírodního stavitelství, tedy neziskové sdružení Ekovesnice o.s. a Eko-osada o.z. jako zdroj informací a inspirace. Na vaši žádost emailem posíláme kontakty na naše nejschopnější a nejšikovnější studenty, architekty a firmy, které se těmito stavbami zabívají z různých regionů ČR a SR:

 

+421 944293223  (Slovensko). Můžete i poslat SMS nebo prozvonit, zavoláme zpět.

 

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.   

 

 

 

Hledáme schopného podnikatele, ředitele na založení a vedení sociálního podniku s cílem rozvíjet mezinárodní databázi projektů slaměných domů ze slaměných panelů s odkazy na místní firmy, řídit podporu, prodej a výrobu slaměných panelů. Dále hledáme architekta a stavbyvedoucího, projektového manažera, administrativní pracovník a též řemeslníky (i na vyučení).

 

 

Požadavky: Ředitel musí být odvážný, pracovitý, flexibilní, schopný řečník telefonem, osobně i písmem a nebát se začít vložit práci do něčeho nového. Stavbyvedoucí musí splňovat odbornost, vzdělání a zkušenosti - praxi v konvenčním stavitelství, viz. reference a životopis. Řemeslník musí být zručný, samostatný a pracovitý. Je třeba mít nebo v nejbližší době absolvovat semináře ve Škole přírodního stvitelství: Přírodní stavitelství, Hliněné omítky, Jak na soběstačný dům nebo vše najednou na Letní škole, viz. http://ekovesnice.cz/kalendar-akci. Podmínky odměn jsou individuelní a na dohodě dle šikovnosti, samostatnosti, vlastního nářadí a pracovitosti.

Řemeslníky můžeme podpořit se vyučit ve Škole přírodního stavitelství.  

Posílejte životopis s datumem narození, motivační dopis, kdy můžete nastoupit a fotku na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  

 

 

 

 

Nabízíme kontakty na realizační firmy:

 • Stavby na klíč nebo hrubé stavby - (kruhové domy, slaměné domy, soběstačné domy, jurty, stěhovatelné domy)...

 •  
 • Navrhování netradičních, kruhových a soběstačných domů. Jednoduché technologie, založené na fyzice. Využívání proudění kolem zdiva, stoupání a klesání dle teploty vzduchu využívané k větrání i vytápění. Samospád na solární ohřevy TUV. Římské vytápění, výroba a skladování energie, efektivní hospodaření s vodou a odpady s absencí nebo minimem techniky a eletroniky... Používání větrných nebo solárních čerpadel. Thermočlánky, malé bioplynové stanice apod.. Efektivní využití nárazníkových pásem, skleníky, chladníky, sklepy, prosklené plochy, Trombeho stěny. Návrhy od 10.000,- Kč na jeden projekt domu. Projektová kompletní dokumentace od 35.000,- Kč. Realizace dle dohody...
 •  
 • Odborné poradenství a konzultace - všechny obecné informace poskytujeme na tomto informačním webu zdarma.

  Jednoduché a stručné otázky rádi zotpovíme po telefonu nebo emailu.

  Bohužel v současné době (z důvodu velkého zájmu zvídavých lidí, kteří se jentak zajímají o něco jiné) už nemáme kapacitu na poskytování bezplatných konzultací a prohlídek.

  Děkujeme za pochopení.

  Pokud potřebujete řešit Váš konkrétní dotaz, stavbu, prohlídku, návštěvu, pokec, jakékoli 1. setkání -  počítejte s cenou za konzultaci 500 Kč (20 EUR)/ hod. (nejlevnější je si naplánovat schůzku u vás až pojedu poblíž na nějaký seminář, dle kalendáře akcí) nebo doprava k Vám 5-10 Kč/km (záleží kam a kdy). Osobní schůzku je možné domluvit i u nás v osadě u Myjavy.

 

 

 

 

A pokud prahnete po informacích, tak vám nabízí občanské sdružení Ekovesnice o.s. a Eko-osada o.z. :

Víkendové semináře teoretické i praktické na "Přírodní stavitelství, kruhové domy, legislativu, stavební úřad, Cestu soběstačnosti nebo praktickou stavbu jurty nebo slaměnohliněného domu".
Chcete si stavět dům sami, nebo ještě nevíte pro co se rozhodnout, jaký pozemek si vybrat,

 • Přednášky, kurzy a workshopy... praktické i teoretické - Škola přírodního stavitelství a Cesta soběstačnosti - nejlepší a zároveň nejlevnější způsob jak se dostat k velkému množství ucelených informací. Proto je také pořádáme, abychom vám ušetřili mnoho času a energie. Semináře neprotahujeme, sou svižné, efektivní a plné informací, zbytek je pro účastníky na DVD  :-) - přečtěte si reference od účastníkú (architekti, stavitelé a malý investoři). Praha, Brno, Bratislava a Rožnava.     

  Asistovaná stavba svépomocí - poradenství, konzultace dle dohody...              

A toto vše najdete zase na stránkách www.ekovesnice.cz